2020-2021 Florida High School State Championship Player Leaderboard

Division Rankings
Played Season: Fall

Stay up to date on Florida High School Golf

Rank Player Name Team Name Grad Year To Par Division Total Score Avg. Diff
1 Angelica Holman Lincoln Park -6 1A 138 -3.31
2 Tori Mouton Bolles -5 1A 139 -2.885
T3 Sabree Lefebvre Spoto -4 2A 140 -2.46
T3 Kelly Shanahan American Heritage (Plantation) 2022 -4 2A 140 -2.46
T5 Jacqueline Putrino Riverview (Sarasota) -3 3A 141 -2.04
T5 Yoko Tai Windermere Prep -3 1A 141 -2.04
T7 Alex Crafton Circle Christian -2 1A 142 -1.615
T7 Jieming Yang First Academy -2 1A 142 -1.615
9 Elizabeth Kondal Bartram Trail -2 3A 142 -1.61
10 Analiese Raath Lakeland -1 3A 143 -1.19
11 Andie Smith Pine School -1 1A 143 -1.185
T12 Anika Richards Fernandina Beach E 1A 144 -0.765
T12 Ellen Dong Lake Mary Prep E 1A 144 -0.765
14 Aaron Whitley Riverview (Sarasota) E 3A 144 -0.76
T15 Juliana Camargo Windermere +1 3A 145 -0.34
T15 Xinyi Wang Lake Mary Prep +1 1A 145 -0.34
17 Bridget Ma First Academy +2 1A 146 0.08
T18 Caroline Hwang Olympia +2 3A 146 0.085
T18 Arlynn Spence Lakeland +2 3A 146 0.085
T18 Amelie Alcantara St. Andrews +2 1A 146 0.085
T18 Madison Tenore Niceville +2 3A 146 0.085
22 Mariane Johnson Niceville +3 3A 147 0.505
T23 Rachel Carlson Riverview (Sarasota) +3 3A 147 0.51
T23 Olivia Lu First Academy +3 1A 147 0.51
T25 Helena Noel Tampa Prep +4 1A 148 0.93
T25 Gracie Grant Niceville +4 3A 148 0.93
T27 Mckenna Murphy Lake Mary Prep +4 1A 148 0.935
T27 Kaitlin Chao The Masters Academy (Oviedo) +4 1A 148 0.935
T27 Giuliana Gomez Doral +4 3A 148 0.935
T27 Kavya Ajjarapu George Steinbrenner +4 3A 148 0.935
T31 Arenui Faana Lake Mary +5 3A 149 1.355
T31 Izzy Pellot Lake Mary +5 3A 149 1.355
T31 Layla Pedrique Sagemont +5 1A 149 1.355
T31 Alex Pool Miami Country Day +5 1A 149 1.355
T31 Annie Zhang First Academy +5 1A 149 1.355
36 Katelyn Huber P. K. Yonge +5 1A 149 1.36
T37 Darby Hancock McKeel +6 2A 150 1.78
T37 Isabella Dovhey Circle Christian +6 1A 150 1.78
T37 Ariana Silva Sagemont +6 1A 150 1.78
T37 Ashleigh Angelo Lakewood Ranch +6 3A 150 1.78
T37 Tylar Whiting Spruce Creek +6 3A 150 1.78
T37 Zoey Iglesias Port St. Lucie +6 2A 150 1.78
T37 Alexandra Gazzoli Matanzas +6 2A 150 1.78
T44 Camille Jackson Keystone Heights +6 1A 150 1.785
T44 Tynley Cotton Community Christian (Tallahassee) +6 1A 150 1.785
T44 Brianna Castaldi Pine School +6 1A 150 1.785
T47 Kaley Amuso Circle Christian +7 1A 151 2.205
T47 Katherine Schaefer American Heritage (Plantation) +7 2A 151 2.205
T47 Ava Zeng First Academy +7 1A 151 2.205
T50 Mckenzie Mages Lake Mary Prep +7 1A 151 2.21
T50 Morgan Beaulieu St. Cloud High School +7 3A 151 2.21
T52 Gabriela Shortridge Freedom (Orlando) +8 3A 152 2.63
T52 Ridah September Arnold +8 2A 152 2.63
T52 Rachel Gomez Sagemont +8 1A 152 2.63
T55 Tia Walker Countryside +9 2A 153 3.055
T55 Eliza Kodak Naples +9 2A 153 3.055
T55 Emily Mclatchey Winter Park +9 3A 153 3.055
T58 Talia Rodino Bishop Verot +10 1A 154 3.48
T58 Sarah Loza Windermere +10 3A 154 3.48
T58 Jordyn Hodgson Lake Nona +10 3A 154 3.48
61 Remi Bacardi Palmer Trinity +10 1A 154 3.485
T62 Isabella Dolan Shorecrest Prep 2022 +11 1A 155 3.905
T62 Erica Darcy Atlantic (Port Orange) 2022 +11 2A 155 3.905
T62 Mckenzie Kane George Steinbrenner +11 3A 155 3.905
T62 Madelyn Campbell Fernandina Beach +11 1A 155 3.905
T62 Sophia Dyer Carrollwood +11 1A 155 3.905
T62 Ximiao Zhai Windermere Prep +11 1A 155 3.905
T62 Alexis Rieli Apopka +11 3A 155 3.905
69 Posie Farrelly George Steinbrenner +11 3A 155 3.91
T70 Bailey Weaver Gulf +12 2A 156 4.33
T70 Kaylee Ehret Cardinal Gibbons +12 2A 156 4.33
T70 Thanya Arasu Nease +12 3A 156 4.33
T70 Chelsea Nguyen Hagerty +12 3A 156 4.33
T70 Kayla Martellotti Sebastian River +12 2A 156 4.33
T75 Staci Pla Kings Academy +13 1A 157 4.755
T75 Alana Kutt Riverview (Sarasota) +13 3A 157 4.755
T75 Gia Culler-guerra Mater Lakes +13 2A 157 4.755
T75 Isabella Bailly Archbishop McCarthy +13 2A 157 4.755
T75 Marissa Cardenas Nease +13 3A 157 4.755
T75 Braydn Smith Buchholz +13 3A 157 4.755
T81 Mei Chan Lake Nona +14 3A 158 5.18
T81 Alyssa Mixon Sunlake +14 3A 158 5.18
T81 Norah Catlin Wiregrass Ranch +14 3A 158 5.18
T81 Sydney Young Community School +14 1A 158 5.18
T81 Amanda Gerrish Maclay +14 1A 158 5.18
T81 Tiffany Colin Cypress Creek (Wesley Chapel) +14 2A 158 5.18
T81 Peyton Maraman Niceville +14 3A 158 5.18
T81 Caroline Nemes Lake Nona +14 3A 158 5.18
T89 Alessandra Tabora American Heritage (Plantation) +15 2A 159 5.605
T89 Gaby Gomez Doral +15 3A 159 5.605
T89 Ann Burel East River +15 3A 159 5.605
T89 Islay Benoit Pensacola Catholic 2024 +15 1A 159 5.605
T89 Hope Hall St. Andrews +15 1A 159 5.605
T94 Morgan Franklin Bishop Verot +16 1A 160 6.03
T94 Amelia Cobb Seabreeze +16 2A 160 6.03
T94 Ashley Huffman Ponte Vedra +16 2A 160 6.03
T94 Jordan Knox Fort Myers +16 2A 160 6.03
T94 Helena Rios Bartram Trail +16 3A 160 6.03
T94 Jonna Hubbs Oxbridge Academy +16 1A 160 6.03
T94 Abigail Fernandez Circle Christian +16 1A 160 6.03
T94 Sritha Vemuri Lake Mary Prep +16 1A 160 6.03
T94 Elyse Meerdink Carrollwood +16 1A 160 6.03
103 Ryan Donaldson McKeel +17 2A 161 6.455
T104 Alia Scotka Niceville +18 3A 162 6.88
T104 Jennifer Lilly Archbishop McCarthy +18 2A 162 6.88
T104 Emma Conway Osceola (Seminole) +18 2A 162 6.88
T104 Keira Johnson St. Augustine +18 2A 162 6.88
T104 Kate Joyner Lakeland +18 3A 162 6.88
T104 Dariana Breto SLAM Academy +18 1A 162 6.88
T104 Tabitha Hanely Parrish Community +18 1A 162 6.88
T104 Kate Parsons Flagler Palm Coast +18 3A 162 6.88
T112 Juliana Hock Fort Walton Beach +19 2A 163 7.305
T112 Jade Scott Sagemont +19 1A 163 7.305
T114 Erin Marcelino St. Thomas Aquinas +20 3A 164 7.73
T114 Reeya Patel Lake Wales +20 2A 164 7.73
T114 Daisy Adams Fernandina Beach +20 1A 164 7.73
T114 Sarah Matkowski Bishop Verot +20 1A 164 7.73
T114 Patti Patterson St. John Paul II (Tallahassee) +20 1A 164 7.73
T114 Melinda Wang Lake Highland Prep +20 1A 164 7.73
T120 Candace Jackson Keystone Heights +21 1A 165 8.155
T120 Lauren Hosier Lakewood Ranch +21 3A 165 8.155
T120 Molly Kirkman Washington (Pensacola) +21 2A 165 8.155
T120 Darby Nuxol Lake Mary +21 3A 165 8.155
T124 Megan Griggs Forest +22 3A 166 8.58
T124 Annika Dean Maclay +22 1A 166 8.58
T124 Kenzie Heba Bartram Trail +22 3A 166 8.58
T124 Ashlan Tresca Ponte Vedra +22 2A 166 8.58
T128 Mia Hornberger Montverde Academy +23 1A 167 9.005
T128 Jennie Pan St. Andrews +23 1A 167 9.005
T128 Ashley Zimmermann Naples +23 2A 167 9.005
T131 Taylor Reeves Gulf Breeze +24 2A 168 9.43
T131 Sammy Paradise Plant +24 3A 168 9.43
T131 Shanya Arasu Nease +24 3A 168 9.43
T131 Taylar Paige Bartram Trail +24 3A 168 9.43
T131 Rileigh Baker Archbishop McCarthy +24 2A 168 9.43
T131 Olivia Hasselbach Carrollwood +24 1A 168 9.43
T137 Chelsea Baker Barron Collier +25 2A 169 9.855
T137 Gabriella Albert St. Andrews +25 1A 169 9.855
T137 Carolina Swain Carrollton +25 1A 169 9.855
T137 Nancy Cox Ponte Vedra +25 2A 169 9.855
T137 Ellie jane Riner Maclay +25 1A 169 9.855
T137 Eva Almaguer Archbishop McCarthy +25 2A 169 9.855
T137 Alana Hall St. Andrews +25 1A 169 9.855
T137 Sarah Fox McKeel +25 2A 169 9.855
T145 Angela Wang Windermere Prep +26 1A 170 10.28
T145 Fara Troiano McKeel +26 2A 170 10.28
T145 Jessica Kobetitsch Lakewood Ranch +26 3A 170 10.28
T148 Hannah Shortt Lecanto +27 2A 171 10.705
T148 Jayani Patel Lake Wales +27 2A 171 10.705
T148 Konor Nichols Lake Highland Prep +27 1A 171 10.705
T148 Maddie Rathjen Bartram Trail +27 3A 171 10.705
T148 Mia Caraballo Doral +27 3A 171 10.705
T153 Annika Peterson Lake Highland Prep +28 1A 172 11.13
T153 Samantha Scaletta Lake Nona +28 3A 172 11.13
T155 Sydney Lane Washington (Pensacola) +29 2A 173 11.555
T155 Ava Eakins Fort Myers +29 2A 173 11.555
T155 Madison Balaskiewicz Bolles +29 1A 173 11.555
T155 Meghan Outram Lake Nona +29 3A 173 11.555
T155 Angelina Quinn Jensen Beach +29 2A 173 11.555
T155 Alexandra Quinonez Barron Collier +29 2A 173 11.555
T161 Abby Lee Sagemont +30 1A 174 11.98
T161 Caroline Rizzo Flagler Palm Coast +30 3A 174 11.98
T161 Jordan Barnett Ponte Vedra +30 2A 174 11.98
T161 Grace Richards Nease +30 3A 174 11.98
T165 Kayla Horner Archbishop McCarthy +32 2A 176 12.83
T165 Alyvia Boddie Circle Christian +32 1A 176 12.83
T165 Ria Patel Lake Wales +32 2A 176 12.83
T168 Isabella Delbakhsh Lake Highland Prep +33 1A 177 13.255
T168 Kathy Miller Ponte Vedra +33 2A 177 13.255
T168 Ava Bustos McKeel +33 2A 177 13.255
T168 Kate Herod Windermere +33 3A 177 13.255
T168 Pam Ascobereta Palmer Trinity +33 1A 177 13.255
T168 Carmella Carlisi Flagler Palm Coast +33 3A 177 13.255
T174 Sydney Harrington Lakeland +34 3A 178 13.68
T174 Emma Joost Bolles +34 1A 178 13.68
T174 Mia Edgar Lakewood Ranch +34 3A 178 13.68
T174 Bryce Lounsbury Nease +34 3A 178 13.68
T178 Reece Chasteen Columbia +35 2A 179 14.105
T178 Sloane Siebert Keystone Heights +35 1A 179 14.105
T178 Miranda Hernandez Nature Coast +35 2A 179 14.105
T178 Sophia Rickers American Heritage (Plantation) +35 2A 179 14.105
T182 Annika Schaeffer Windermere Prep +37 1A 181 14.955
T182 Sydney Powell Palmer Trinity +37 1A 181 14.955
T182 Leah Shatley Bishop Kenny +37 2A 181 14.955
T185 Maegan Pungsuwan Lecanto +38 2A 182 15.38
T185 Holland Davidson Gulf Breeze +38 2A 182 15.38
187 Sydney Roher Windermere +39 3A 183 15.805
T188 Olivia Weiss Community School +40 1A 184 16.23
T188 Alessandra Lanz Palmer Trinity +40 1A 184 16.23
T190 Alexa Fallis Bishop Kenny +41 2A 185 16.655
T190 Katherine Bentley Matanzas +41 2A 185 16.655
T192 Mia Perez North Broward Prep +42 2A 186 17.08
T192 Olivia Lee Buchholz +42 3A 186 17.08
194 Cecilia Izquierdo Carrollton +43 1A 187 17.5
T195 Alayna Friedt Community School +43 1A 187 17.505
T195 Jessica Kirkpatrick Lakeland +43 3A 187 17.505
T197 Marthina Montenegro Windermere +44 3A 188 17.93
T197 Paula Lassance Windermere Prep +44 1A 188 17.93
T197 Taylor Olson Bolles +44 1A 188 17.93
200 Miya Okuda Lake Highland Prep +45 1A 189 18.35
201 Madison Howell Choctawhatchee +45 2A 189 18.355
T202 Andrea Montaner Carrollton +46 1A 190 18.775
T202 Juli Azan Carrollton +46 1A 190 18.775
T204 Victoria Gallinar Carrollton +46 1A 190 18.78
T204 Rachel Tomodan Barron Collier +46 2A 190 18.78
T204 Sydney Deary Lake Wales +46 2A 190 18.78
T204 Nicole Haskell Choctawhatchee +46 2A 190 18.78
T208 Rachel Rosenberg North Broward Prep +47 2A 191 19.205
T208 Hannah Grene Palmer Trinity +47 1A 191 19.205
T210 Isabella Russo Doral +48 3A 192 19.625
T210 Angelica Smith Lecanto +48 2A 192 19.625
212 Reagan Kehoe Washington (Pensacola) +50 2A 194 20.475
T213 Caroline Cicotte Fort Myers +50 2A 194 20.48
T213 Ella Childs Fernandina Beach +50 1A 194 20.48
T213 Mia Hobbs Gulf Breeze +50 2A 194 20.48
T213 Keira Lee Buchholz +50 3A 194 20.48
217 Aryanah Ahmad North Broward Prep +51 2A 195 20.9
T218 Savannah Wroath Buchholz +51 3A 195 20.905
T218 Payton Gainey Columbia +51 2A 195 20.905
T220 Maya Miller Bolles +52 1A 196 21.325
T220 Baylie Witham Choctawhatchee +52 2A 196 21.325
222 Cadence Lasher Matanzas +52 2A 196 21.33
223 Trinity Keeran Lecanto +54 2A 198 22.175
224 Ashley Nelson Columbia +55 2A 199 22.6
225 Lexis Smith Lecanto +56 2A 200 23.025
226 Sofia Herrero Fort Myers +57 2A 201 23.445
227 Carlie Rowell Buchholz +58 3A 202 23.87
228 Ziah Eubanks Washington (Pensacola) +60 2A 204 24.72
229 Lily Smith Maclay +60 1A 204 24.725
T230 Kyra Gravelle Bishop Kenny +61 2A 205 25.145
T230 Victoria Ventura Naples +61 2A 205 25.145
T232 Katherine Carr Community School +61 1A 205 25.15
T232 Grace Reichelderfer Maclay +61 1A 205 25.15
T232 Lauren Holmgreen Flagler Palm Coast +61 3A 205 25.15
235 Mj Rivera Keystone Heights +63 1A 207 25.995
T236 Amelia Ingley Lake Wales +64 2A 208 26.42
T236 Sonia Patel Community School +64 1A 208 26.42
T238 Isabella Evans Bishop Kenny +65 2A 209 26.845
T238 Lauren Christian Lakewood Ranch +65 3A 209 26.845
T238 Olivia Annoye Barron Collier +65 2A 209 26.845
241 Monika Martinez Bishop Verot +65 1A 209 26.85
242 Ella Bakker Lake Mary +66 3A 210 27.27
243 Emma Parker American Heritage (Plantation) +66 2A 210 27.275
244 Hannah Mauer Riverview (Sarasota) +69 3A 213 28.545
T245 Zoe Spanos George Steinbrenner +70 3A 214 28.97
T245 Kayla Hardy Columbia +70 2A 214 28.97
T247 Ava Aloia Bishop Verot +73 1A 217 30.245
T247 Erin Sharp Choctawhatchee +73 2A 217 30.245
T249 Isabella Lake Choctawhatchee +75 2A 219 31.095
T249 Lizzie Harms Bishop Kenny +75 2A 219 31.095
251 Betsy Baker Matanzas +77 2A 221 31.945
252 Alexis Richardson Naples +78 2A 222 32.37
253 Emma Markese Matanzas +80 2A 224 33.22
254 Julia Schiffrin North Broward Prep +82 2A 226 34.07
255 Brighton Burkhart Fernandina Beach +87 1A 231 36.195
256 Ari Patel North Broward Prep +90 2A 234 37.47
T257 Sydney Holderman Gulf Breeze +91 2A 235 37.895
T257 Grace Humphrey Barron Collier +91 2A 235 37.895
259 Heidi Kinsey Fort Myers +97 2A 241 40.44
T260 Mikaela Arey Carrollwood +97 1A 241 40.445
T260 Greta Olson Naples +97 2A 241 40.445
262 Emma Tice Flagler Palm Coast +104 3A 248 43.415
263 Gabby Branning Gulf Breeze +118 2A 262 49.365
264 Paige Maginness George Steinbrenner +121 3A 265 50.64
265 Bryley Lyublanovits Washington (Pensacola) +132 2A 276 55.31
266 Paige Behuniak Carrollwood +149 1A 293 62.535